• 02764745540
 • 05417413936
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 • 09:00 24:00
kapida odeme banner video izle banner n11 meltem banner matkapli aparat banner fiyatlar banner
Tüy yolma sistemleri veya yolma makinarımız üzerine enine boyuna bilmek istediğiniz her şey için Kılavuz videolarımızı izleyiniz
Acaba benim şartlarıma ya da yaptığım işim niteliğine hangi meltem modelleri uygundur derseniz 4. ve 5. kılavuz videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz.
Online mağazalarımız: ---> TRENDYOL
 

M-240 CEVİZ SOYMA MAKİNESİ

 
 

"Kapıda Nakit Ödeme & Mail Order Peşin Fiyatına 1-4 Taksit & Vade Farklı 12'ye varan Taksit"
MELTEM M-240 CEVİZ SOYMA MAKİNESİ
 ceviz soyma makinesi ceiz cikisi kilitli kapak
 

Özellikler:

 • 240 Litre & ortalama 120 kg. max. Soyma haznesi
 • 3 kw (3.000 watt) 4.5 hp wolt motor 220 volt monofaze
 • En 080 Yılmaz redüktör
 • Devir ayarlı kontrol sistemi
 • U tip testereli kolaylıkla değiştirilebilir kazan ve tanbur soyma üniteleri
 • Alt-üst çevrilebilir U tipi testereler
 • Çalışma esnasında ceviz kırmayan mükemmel dip tanbur ve kazan tasarımı
 • Posa süpürme sistemi
 • Pratik tek el kilitli kapak
 • Dairesel su tesisatı
 • Portatif hareketli pano
 • ST-37 boyalı kaplama imalat
 • Tercihe göre 304 inox imalat kazan ve tanbur soyma üniteleri
 • Ölçüler makina: en 90 cm. boy 110 cm. yükseklik 130 cm.

 

M-240

Altta makine ekipmanlarıyla ilgili detay ve açıklamalara da göz gezdirebilirsiniz. Meltem M-240 modelimizle ilgili bilinmesi gereken ön ve öz bilgilerden başlıcaları:

V tastere tipi U lazer kesim soyma tekniği kullanılmış parçalar makineye kaynaklı değil dokuzlu ünite olarak yerleştirilmiştir. Bu saçlar 2 mm. den kesilmiş ve en ideal temizleme mesafesine göre hazırlanan soyma üniteleri şeklinde yerleştirilmiştir. Zamanla deforme olduğunda sadece 2 adet cıvata sökülerek alt-üst yapılabilir, o da zamanla deforme olduğunda yenileriyle değiştirilebilir.

Üstte bahsettiğimiz değiştirilebilir soyma üniteleri aynı şekilde makinenin alt tanburunda da kullanılmıştır.

Hem kazanda ve hem de tanburda ideal testere tipi soyma üniteleri; temizleme hızını piyasada hiçbir makinede görülemeyecek kısa bir zamana düşürmektedir.

Bazı makinalarda çok görüp duyduğumuz ceviz kırma yönünün makinanın özellikle hangi bölgelerinde ve hangi teknik eksiklik sebeplerle kaynaklandığını çok iyi biliyoruz. Hassas ya da sağlam ki bizim için hiç farketmez cevizin her şeklinde bir emek bir değer vardır. Özellikle dip tanbur ile kazanın birleşim bölgesinde ceviz kıstırma ve kırma hataları görülür ve bir de böyle bir makinada çevirme kanatları ile kazan arasındaki soyucu yüzeyler ceviz kırmayı aşırı arttırır; açılır kapak bölgesindeki yüzey hizası farklılıklarında ceviz kıstırma ve kırma yapar, bazı tasarımlarda çevirme için orta direk görüyoruz yine bu orta kanatlarda spilatör eğrisi ve geçişi yoksa yine istenmeyen kırmalar olur. Bunlar piyasadaki bazı modellerde gördüğümüz eksiklikler. Meltem ceviz soyma modellerimizin tamamında üstte bahsettiğimiz ceviz kıstırma, zorlama bir noktaya yığma gibi hatalar görmek mümkün değildir. Tüm modellerimizde iç kazan ve tanbur soyma üniteleri tasarım ve yerleşim yönüyle kırmadan soyabilecek bir yapıya sahiptir.

Bazı makineleri kullanırken ağız tadı vermez, işini insana zehir eder. Günümüz teknoloji ve imkanlarını kullanarak makinenin iş yapma tekniğini ideal bir mühendislik tasarımı ile hazırlayıp bir de ihtiyaç duyduğu ekipmanlar iyi kaliteden kullanılır ayrıca makineye gerekli olandan birkaç tık daha güçlü ve sağlam malzeme kullanılırsa hem verilen para boşa gitmez hem işinde yüz güldürür ve hem de arıza dahi yapmadan on yıllarca kullanılabilir. Ve böylece satın alırken sadece biraz fazla yapılan ödemeyle on yıllarca o işte dönüp arkanıza bakmazsınız.

Şimdi sayın meltem makine bu kadar güzel konuşuyosunuz da sözleriniz biraz yere basmıyor gibi geliyor bize derseniz ki satıcının malı hakkındaki konuşması alıcı tarafından pek nazara alınmaz biz de deriz ki: Firma olarak buyurun yerimize gelin tasarımı ve üretimi tamamen bize ait olan tüm ürünlerimizi size başında canlı canlı anlatalım; ancak ülkenin farklı noktalarındaki yetiştiricileri de düşünerek tabi ki makinelerimizin sunumunu yaparken kesinlikle abartmıyor aksine olanı ve olmayanı belirtip söyleyerek kişinin satın almadan önce nasıl bir makine alacağını ne ile karşılaşacağını ne yönde ve nasıl kullanacağının bilgisini veriyoruz anlatıyoruz ki alınacak olan ürün bilinsin. Kullanılmayan bir ürün hakkında en önce ne söylense boştur illaki kullanıldıktan sonra bu anlattıklarımız yerine oturmaya başlayacaktır.

Meltem olarak makinelerimize verdiğimiz en önemli iki husus şudur ki: 1-) yaptığı işi kusursuz en ideal olarak yapsın ki bu teknik tasarımla alakalıdır 2-) üç-beş günlük üç-beş yıllık değil on yıllarca kullanılmaya dayanıklı olsun ve arıza açmasın bu da ekipman seçim ve işçilikle ilglidir. Sektördeki geçmiş 10 yılımız misyon kabul ettiğimiz bu iki önemli noktaya şahit binlerce kullanıcımız olmuştur. Bunların dışında makinenin görsel tasarımı veya ekstradan atılmış birkaç konforik özelliklere pek de ağırlık vermiyoruz. Bir makine üstte belirttiğimiz iki temel ilkeyle üretildiğinde doğal olarak piyasadaki aynı işi yapan makinelerden daha yüksek bir maliyet maliyeti buluyor. Ayrıca ülkemizin ekonomik şartlarını da düşünürsek asıl temel olan kusursuz iş yapma ve arızasız on yıllarca kullanım özelliklerinin üzerine eklenecek her bir konforik fonksiyonlar üretilen makineyi piyasadaki rekabet edebilme sınırlarının üzerine çıkartır herkes için değil sadece birkaç kişi için özel üretim yapılmış olur.

Meltem M-240 modelimizde kullanılan motor marka olarak “wolt” güç ve gövde olarak da makinanın istediği gücün en az iki katını üretir. Güç aktarma organları şanzuman, mil flanşlar ve sac kalınlığı kullanımı kapasitesinin üzerinde ekipmanlardır.

Tek seferde 120 kg. cevizi temizleme hacmiyle saatte asgari 750 kg. ceviz çıkartılabilir.

Burada devir ayarlısını gördüğümüz M-240 modelimizin 100/dd sabit devirli modeli de üretilmektedir.

Ceviz sektöründeki üreticiler alışveriş olsun veya olmasın makine özelliği kullanımı yönünde her zaman için bizlere ulaşarak varsa kafalarındaki soru işaretlerini danışabilirler.

240 LTRE & 125 KG. MAKSİMUM SOYMA HAZNESİ

ceviz soyma makinesi kazanihiz ayarli profesyonel ceviz soyma makinesi 2Makinenin soyma haznesi hacmi 240 lt. dir. Bu da takriben cevizin erken veya geç toplamadaki su oranına bağlı olarak farklılık gösterebilecek ağırlığına göre 110-130 kg. cevize eş değerdir.

Yani kabuk çatlamadan önce ki cevizle kabuk çatladıktan sonraki ceviz ağırlığı eşit değildir. Cevizlerin toplama zamanına göre ağırlıkları farklılaşacağından ceviz soyma makinelerindeki kapasite ağırlıkla değil temel olarak içine ceviz koyduğumuz kazan haznesiyle ifade edilir ve edilmelidir. Meltem M-240 ile dakikalar içerisinde 240 litre ceviz soyulmaktadır.

 

 

meltem ceviz soyma makinesi motoru 13 KW (3.000 WATT) 4 HP WOLT MOTOR

220 volt monofaze

Tek seferde 240 litre hacimli ceviz soyma özelliğine sahip bir makinenin motor gücü de elbet bu kapasitenin üzerinde olmalı ki kullanımda yorulma zorlama fazla amper çekme ısınma gibi problemler görülmesin.

4 (hp) beygir gücündeki motor her çalıştırmada ürettiği güç kullanılan gücün üzerinde olduğundan performansını eksiltmeden yıllarca aynı gücünü korur.

meltem ceviz soyma makinesi motoru 4Meltem olarak tüm soyma yolma makinelerinde Türkiye’nin yerli markası yüksek kaliteli “Volt” marka motorlar kullanmaktayız.

Yani makinenin ceviz hacmi büyüklüğünce sadece kullandığı güce eş değer güç üreten motorlar çalışma durumunda fazla amper çekme durumundan zamanla sağırlaşır ve zayıflaşır yarı kapasite dolumlarda dahi gücü yetmemeye başlar artı bu üretim tüketim dengesizliğinden dolayı sürekli daha fazla elektrik tüketir.

 meltem ceviz soyma makinesi yilmaz reduktor 80 govde

EN-080 YILMAZ REDÜKTÖR

Yerli üretim Yılmaz marka En 080 tip; 287 NM’ye kadar tork üretebilir güç ve marka kalitesine sahip redüktördür.

 

meltem ceviz soyma makinesi motoru 3DEVİR AYARLI KONTROL SİSTEMİ

Soyma işlemi sırasında ceviz türünün farklılığına hatta ceviz kabuğunun hassasiyetine göre makinenin tanbur çevrilme hızının uygun olması gerekmektedir. Devir ayarlı sistemine sahip M-240 model makinamızda kabuk hassasiyetine göre makine tanburu çevrilme hızı kontrol panosundan kişinin istediği aralıklarla anlık olarak ayarlanabilmektedir. Soyma esnasında hıza dayalı kırılma ihtimali olmayan sert veya kalın kabuklu cevizlerde daha çok hız soyma süresini azaltırken ince veya kırılgan kabuklu cevizlerin soyma işlevinde tanbur çevrilme hızını gerekli yavaşlığa ayarlayabilmek tarlada emek çektiğimiz ürünün makinada heder olmamasını sağlamaktır.

 

ceviz soyma makinesi u tipi testereli soyma uniteleri 1

U TİPİ TESTERELİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR KOLAYLIKTA KAZAN SOYMA ÜNİTELERİceviz soyma makinesi degistirilebilir u tipi soyma uniteleri 2

Son yıllarda bir çok firmanın soyma kalitesini de kabul ederek geçiş yaptığı U tipi soyucular iyi bir makinede aranılması gereken başlıca özelliklerdendir. Meltem olarak ceviz soyma makinelerinde sadece u tipi olarak değil tüm detaylarıyla en iyi düzeyde bir U tipi soyucular tasarladığımıza inanıyoruz.

1-) U soyucuların kalınlıkları 2 mm.

2-) U soyucuların diş duvar yüksekliği 15 mm.

ceviz soyma makinesi degistirilebilir u tipi soyma uniteleri 13-) U soyucuların yan soyucu aralığı 15 mm.

İnce malzemeden düşük duvar yüksekliğiyle imal edilmiş rastgele serpiştirilmiş bir soyucu düzeninin ceviz posasıyla tıkanması soyma süresini uzatması ve çabuk aşınmasın sebep olacağı sıkıntıları soyucunun U olması maalesef engelleyemez.

Artı bu soyucuların paslanmaz çelik olması aşınmaya suya korozyona ve yıllara karşı dirençli olmasını sağlayacaktır.U tipi testere soyma unitesi 2

Her malzemenin bir ömrü olduğu gibi asıl soyma işlevini yapan u soyucuların da aşınma durumunda değiştirilmesi gerekmektedir. Tüm Meltem ceviz soyucularda kullanılan kazandaki ve dip tanburdaki U soyucular ve aşınma durumunda kolaylıkla değiştirilebilir. Hatta Kazan kısmında kullanılan U tipi soyma üniteleri alt kısım dişlerinin deformasyonundan sonra basit bir şekile sökülüp alt-üst yön değiştirilerek takıldığında bir o kadar daha kullanım ömrünü arttırmış oluruz.

M-24  model makinada istenilirse ayrı ayrı değiştirilebilen bir birlerinden bağımsız 15 adet U testere ünitesi vardır.

2 şer adet cıvata sökülüp takılarak değişim yapılabilmektedir.

ALT-ÜST ÇEVRİLEBİLİR U TİPİ TESTERELER

ceviz soyma makinesi testereli tanburlari 2Paslanmaz çelik U tipi kazan yan soyma üniteleri ST-37 saca göre daha uzun bir kullanım ömrü olsa da neticede bir kullanım ömrüne sahiptir. Testere dişlerde öncelikle tanbura yakın olan bölgede yani alt tarafta daha çok aşınma olurken aşınma, üst tarafta kalan bölgede  alta göre daha azdır. Biz bu durumu değerlendirmek istedik ve U tipi değiştirilebilir testereli soyma ünitelerini simetrik olarak aynı yapıya sahip çift yönlü takılabilir dizaynda yaptık. Bu yapısı sayesinde kullanılan bölgede olan aşınmayla değişim zamanı gelmiş olan testere üniteleri alt üst çevrilerek ilk kullanıldığı yıl kadar olmasa da o yıla yakın bir süre daha kullanılabilir duruma gelmiş olarak makine haznesi iç yüzeyine yarım yamalak olarak değil  tam boy olarak yerleştridiğimiz soyma ünitelerini tam performansla kullanılabilir hale getirdik.

 

DEĞİŞTİRİLEBİLİR TANBUR SOYMA ÜNİTELERİmeltem ceviz soyma makinesi u tipi testereli soyma uniteli tanbur

Ağırlığın en çok bindiği dip tanbur üzerine değiştirilebilir u tip soyma üniteleri yerleştirdik. Sadece yan kazan kısmında değil alt tanbur da soymaya en az kazandaki soyma üniteleri kadar katkı sağladığından dakikalar içerisinde temizleme bitmiş olacak.

 

POSA SÜPÜRME SİSTEMİ

Ceviz kabuğu posasının soyma işlemi süresince tanbur altına birikmesi az farkeder de olsak önemli  bir problemdir. Her birkaç dolum işleminden sonra veya araları tanbur altına birikip sıkışan ceviz posasının elle temizlenmesi bir sorundur, tanbur ile tahliye çıkışı arasına biriken posa makineye tanbur altında baskı yaptığı için zorlama yapabileceği gibi soyma sırasında alt tarafı dolduran atık üst soyma bölümündeki posanın da alta inmesini engelleyerek soyucu dişlerin aralarına dolup soyma süresini olumsuz yönde etkiler. Tüm ceviz soyma modellerimizde kullandığımız süpürge sistemi ile anlık olarak tanbur altına inen ceviz kabuğu posası bekletilmeden tahliye oluğundan dışarıya atılır.

 ceviz soyma makinesi ceiz cikisi kilitli kapak

PRATİK TEK EL KİLİTLİ KAPAKceviz soyma makinesi ceviz tahliye cikisi

Ceviz tahliye çıkışı benzerlerinde nadir görülen bir mükemmel kullanışlılığa sahiptir.

Anlık ve pratik olarak tek elle açılarak “açık emniyet pozisyonu” na alınabilen ve yine tek elle kapatılarak kendiliğinden kilitlenilebilen kolay kullanım özelliğiyle tasarlanmıştır. Emniyetli açık pozisyonunda kapanması ve kendiliğinden kilitlendiğinde de siz istemedikçe açılması kesinlikle mümkün değildir.

 

ceviz soyma makinesi pratik kilitlemeli kapakDAİRESEL SU TESİSATI

Ceviz kabuğu soyma sırasında ihtiyaç olan suyun doğru bölgeye verilmesi gerekmektedir. Kazanın orta kısımlarına veya en kenarına verilen suyun soymada etkisi azdır. Doğru olan su verme yöntemi: Dairesel bir yüzeyde soyma işlemi yapılıyorsa su bu soyma işlemi olan eğrisel yüzeyin biraz odak noktasına doğru yani soyma dişlerinin biraz iç merkeze doğru olan bölgesine verilmelidir. Tüm modellerimizde dairesel soyma bölgesine her noktadan 360 dereceden nüfuz edebilen dairesel su tesisatımız tasarlanmıştır.hiz ayarli profesyonel ceviz soyma makinesi 2

 

 

 

 

 

 

PORTATİF HAREKETLİ PANOhiz ayarli profesyonel ceviz soyma makinesi 3hiz ayarli profesyonel ceviz soyma makinesi 3

Start stop ve kullanım kontrol elektrik panosunun makinaya entegre yerleştirilmiş kullanım arayüzü çok kolay ve sade olarak tasarlanmış ayrıca kullanım yönü kullanıcının duruş pozisyonuna göre sağa-sola 320 derece dönebilme özelliğiyle ergonomik bir yapıdadır.

 

304 PASLANMAZ ÇELİK PARÇALAR

Üst ceviz soyma kazanı iç çeperlerindeki U tipi testereli soyma üniteleri, ve alt tanbur U tipi soyma üniteleri özel siparişe göre paslanmaz çelik inox metal malzeme kullanılabilir.

 

ST-37 BOYALI METAL

Makine tüm metal aksamları st-37 metalden üretilerek montaj öncesi çekiçlenmiş boya uygulaması ile uzun yıllar paslanma ve korozyana karşı koruma altındadır.ceviz soyma makinesi kazani

MELTEM M-240 PDF KATALOK İNDİR

Meltem Makina Ceviz Soyma Makine Modelleri